Italia nuk po e ‘mposht’ koronavirusin, 41 viktima, 1500 të infektuar

Publikuar tek: bota, më 15:33 02-03-2020 Italia nuk po e ‘mposht’ koronavirusin, 41 viktima, 1500 të infektuar

Vazhdon në rritje numri i personave që kanë humbur jetën dhe i të infektuarve në Itali.

 

Instituti Kombëtar i Sëmundjeve Infektive në Romë ka informuar se numri i personave të infektuar është në rritje në rajonin e Lazios.

Një polic dhe e gjithë famija e tij kanë rezultuar të prekur nga ky virus, gruaja, 2 fëmijët edhe kunata.

 Për motive sigurie janë janë mbylluar shkollat ku studionin dy fëmijët.

Deri më tani në Itali janë 41 të vdekur, 1500 të infekuar dhe 83 të shëruar.

Kujtojmë se SHBA ka shënuar viktimën e parë, ndërkaq ditën e sotme edhe Armenia ka konfirmuar rastin e parë të prekur nga koronavirusi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shtohet frika nga koronavirusi/ Armenia konfirmon rastin e parë
Video që po 'çmend' rrjetin, Angela Merkel i zgjat dorën ministrit, ai e injoron nga frika e Koronavirusit »
Article Logic
Execution time: 0.010951042175293
array(1) { ["section"]=> string(72) "italia-nuk-po-e-mposht-koronavirusin-41-viktima-1500-te-infektuar-197106" }