Italia ‘pushtohet’ nga Covid-19/ Mbi 30 mijë raste dhe afro 300 viktima. ALARM i KUQ në Britani dhe Belgjikë (SHIFRAT)

Publikuar tek: bota, më 18:19 31-10-2020 Italia ‘pushtohet’ nga Covid-19/ Mbi 30 mijë raste dhe afro 300 viktima. ALARM i KUQ në Britani dhe Belgjikë (SHIFRAT)

Në Europë koronavirusi vijon të jetë problematik. Italia është bërë sërish shteti më i prekur nga Covid-19 edhe në këtë valë të dytë.

Së fundmi janë regjistruar 31.758 raste të reja me këtë virus, duke e çuar në 679.430 numrin e përgjithshëm të të prekurve që nga fillimi i pandemisë.

Fatkeqësisht kanë humbur jetën 297 qytetarë, shifër e cila e ka çuar në 38.618 numrin total të jetëve të humbura që nga fillimi i pandemisë.

Britania e Madhe dhe Belgjika gjithashtu janë shumë të prekura, me nga afro 21 mijë raste ditore secila.

Në Britani numri total i infektimeve i ka kaluar 1 milionë ndërsa në Blegjikë mbetet më i ulët. 326 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Britani ndërsa në Belgjikë 144.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tjetër sulm në Francë, një person i armatosur plagos prftin në hyrje të Kishës
E rëndë në Meksikë, kartelet e drogës ekzekutojnë me 11 plumba gazetarin »
Article Logic
Execution time: 0.013645887374878
array(1) { ["section"]=> string(119) "italia-pushtohet-nga-covid-19-mbi-30-mije-raste-dhe-afro-300-viktima-alarm-i-kuq-ne-britani-dhe-belgjike-shifrat-225945" }