Italia sërish në panik, zgjohet nga një lëkundje e fuqishme tërmeti

Publikuar tek: bota, më 09:49 20-02-2017 Italia sërish në panik, zgjohet nga një lëkundje e fuqishme tërmeti

Italia nuk po gjen paqe dhe qetësi nga fenomene natyrore, si tërmetet. Mengjesin e sotëm, banorët e rajonit të Marche-s janë tronditur nga një lëkundje sizmike prej 4 ballësh.

Sipas të dhënave nga institui italian i gjeofizikës epiqendra është shënuar në pjesën verilindore të komunës së Aquilas, megjithatë nuk janë raportuar dëme në njerëz, apo materiale.

Pavarësisht kësaj, ankthi dhe frika është rikthyer tek banorët, pas pasojave fatale që shkaktoi tërmeti i pak muajve më parë në zonën e Amatriçes, ku humbën jetën rreth 300 persona, ndërsa i gjithe qyteti u zhduk brenda një nate.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përleshje mes policisë dhe protestuesve, 10 të plagosur
Shitet telefoni i Hitlerit, ja shuma marramendëse që është paguar për ta blerë atë »
Article Logic
Execution time: 0.011219024658203
array(1) { ["section"]=> string(72) "italia-serish-ne-panik-zgjohet-nga-nje-lekundje-e-fuqishme-termeti-69289" }