Italia thyen rekordin ‘Guiness’ me tiramisu-në gjigande (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 23:21 17-03-2019 Italia thyen rekordin ‘Guiness’ me tiramisu-në gjigande (FOTO)

Italia sapo vendosi rekordin e ri në librin ‘Guiness’.

Disa pastiçierë nga shkolla e Kuzhinës ‘Teatro7Lab’, kanë përgatitur ëmbëlsirën tiramisu me përmasa gjigande.

Përgatitja dhe prezantimi i saj është bërë në një qendër tregtare në Milano.

Tiramisuja ishte e gjatë 273,5 metra dhe ndahej në 15 mijë racione. Përbërësit që përmbante: 500 kg maskarpone, 65 kg kakao e hidhur, 60 kg të verdha veze dhe 70 të bardha, 300 litra kafe dhe 65 kg sheqer.

184413205-e04115e7-3aa5-4b7f-8c47-5943d4288dfb-1.jpg184413249-b494ef39-6229-4e08-af72-f73866ff3197.jpg

184413178-4937b12a-6314-4635-ad6c-9f4ce5a6ebb3.jpg

184755572-82a57968-37bc-4215-99a3-c9efec821ce1.jpg

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01328182220459
array(1) { ["section"]=> string(65) "italia-thyen-rekordin-guiness-me-tiramisu-ne-gjigande-foto-156835" }