Italia voton sot për parlamentin e ri, kush janë 4 shqiptarët kandidatë në garë (EMRAT)

Publikuar tek: bota, më 08:47 04-03-2018 Italia voton sot për parlamentin e ri, kush janë 4 shqiptarët kandidatë në garë (EMRAT)

Italia voton sot për parlamentin e ri. Ndërsa në garë në këto zgjedhje janë edhe 4 shqiptarë. Bruna Meçe, Anita Likmeta, Emiljano Biraku dhe Elona Gaxha janë në listën e kandidatëve për tu zgjedhur në parlamentin e ri italian.

46 milionë votues janë thirrur për të të shkuar sot në kutitë e votimit, ndërsa procesi është hapur në orën 07:00 dhe pritet të përfundojë në orën 23:00.

Sakaq, gara paraqitet e fortë mes koalicionit të majtë të drejtuar nga Partia Demokratike dhe koalicionit të djathtë të drejtuar nga Forzza Italia e Silvio Berlusconit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089740753173828
array(1) { ["section"]=> string(91) "italia-voton-sot-per-parlamentin-e-ri-kush-jane-4-shqiptaret-kandidate-ne-gare-emrat-112141" }