Iu bë atentat nga persona të maskuar në mes të plazhit në Itali, vdes 38 vjeçari shqiptar (EMRI-DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:17 23-09-2020 Iu bë atentat nga persona të maskuar në mes të plazhit në Itali, vdes 38 vjeçari shqiptar (EMRI-DETAJE) Nga plazhi ku ndodhi atentati

Ka ndërruar jetë Selavdi Shehaj, 38 vjeçari shqiptar të cilit iu bë atentat para 3 ditësh në plazh në bregdetin Romak në Itali.

Ai u qëllua nga dy burra të maskuar, të cilët u larguan menjëherë nga vendi i ngjarjes.

Shtetasi shqiptar i cili kishte një histori me trafikun e drogës u qëllua pas shpine. Autorët arritën në plazh me një motoçikletë skuter dhe qëlluan drejt shqiptarit.

Shehaj sapo kishte mbaruar një arrest shtëpie dhe kishte një histori droge në të kaluarën e tij. Pikërisht aty, në të kaluarën, po përqendrohen tashmë hetimet e karabinierëve.

Janë dashur 4 orë operacion për neurokirurgët dhe kirurgët e spitalit San Camillo në Romë për të nxjerrë plumbin nga zona e qafës së shqiptarit, i cili dëmtoi palcën kurrizore, por pavarësisht përpjekjeve nuk ia ka dalë të jetojë.

(Foto e trupit të shqiptarit)

119972220_363371241485035_4343766782975752491_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01121997833252
array(1) { ["section"]=> string(107) "iu-be-atentat-nga-persona-te-maskuar-ne-mes-te-plazhit-ne-itali-vdes-38-vjecari-shqiptar-emri-detaje-221338" }