Iu gjetën 67 kg kanabis në makinë, arrestohet 33 vjeçari

Publikuar tek: aktualitet, më 17:04 29-09-2015 Iu gjetën 67 kg kanabis në makinë, arrestohet 33 vjeçari

Policia ka finalizuar operacionin e koduar "TRANZIT", ku janë sekuestruar  67 KG lëndë narkotike të llojit "Cannabis-sativa" e fshehur në një automjet afër fshatit Sherishtë të Vlorës.

Në prangat e policisë ka rënë shtetasi Erion Mandi,  33 vjeç, banues  në lagjen "28 Nëntori" Vlorë.

Policia e Vlorës, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, organizoi punën dhe bëri të mundur në vendin e quajtur "Çezma e Thatë", kapjen në flagrancë të personit dhe automjetit me lëndë narkotike.

Gjatë kontrollit që i'u bë automjetit, Policia ka bërë të mundur gjetjen e një sasie lënde narkotike prej 67 kg, e ndarë në 5 thasë, e cila ishte e fshehur dhe e modifikuar në shasinë e automjetit, tip Ford-Kamionçinë, me targë: AA037LV.

Shtetasi i mësipërm transportonte lëndë narkotike të fshehur në automjetin e tij me qëllim për ta transportuar me destinacion Qytetin e Vlorës.

Policia po vazhdon hetimet per identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë aktivitet kriminal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hapet gara e edicionit të dytë për çmimin “Pashko”, 2500 euro për fituesin
Klienti godet për vdekje me thikë kamarierin në Elbasan sepse i vonoi picën »
Article Logic
Execution time: 0.013099193572998
array(1) { ["section"]=> string(61) "iu-gjeten-67-kg-kanabis-ne-makine-arrestohet-33-vjecari-21941" }