Iu injektua vaksina anti-COVID e kompanisë AstraZeneca dhe Universitetit të Oksfordit, vdes vullnetari 28 vjeçar

Publikuar tek: bota, më 18:54 21-10-2020 Iu injektua vaksina anti-COVID e kompanisë AstraZeneca dhe Universitetit të Oksfordit, vdes vullnetari 28 vjeçar Ilustruese

Një 28 vjeçar brazilian që mori pjesë si vullnetar në provën klinike të vaksinës së përgatitur nga kompania AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit ka humbur jetën ditën e sotme.

Lajmin e bëri të ditur Autoriteti Shëndetësor Brazilian, Anvisa, të cilët thanë se edhe pas kësaj ngjarje do të vazhdojë zhvillimi i vaksinës anti-COVID.

Ndërkohë nuk u dhanë të dhëna të tjera për vdekjen e 28 vjeçarit, duke mos u specifikuar në cilat kushte dhe nga cilat ndërlikime ka ardhur vdekja e personit që ka marrë pjesë në hetimin e vaksinës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Italia regjistron rekord negativ me Covid-19, pas Lombardisë, të tjera rajone rrezikojnë mbylljen
Koronavirus IZOLON sërish Greqinë, Qeveria merr masa ekstreme (JA ÇFARË MBYLLET) »
Article Logic
Execution time: 0.0094199180603027
array(1) { ["section"]=> string(118) "iu-injektua-vaksina-anti-covid-e-kompanise-astrazeneca-dhe-universitetit-te-oksfordit-vdes-vullnetari-28-vjecar-224626" }