Iu mërzitën femrat, makinat dhe paratë, ish-ylli i Manchester United bëhet prift

Publikuar tek: sport, më 12:23 18-11-2017 Iu mërzitën femrat, makinat dhe paratë, ish-ylli i Manchester United bëhet prift

Ish-ylli i Manchester United ka vendosur të bëhet prift. Një vedim i tillë i ish-mesfushorit Philip Mulryne ka ardhur pasi i është mërzitur jeta që kishte, i rrethuar nga femrat, paratë dhe makinat luksoze.

Pasi shkëlqeu në Premier League në krëhë të  David Beckham, Paul Scholes dhe Roy Keane, Mulryne tashmë është kthyer në prift katolik, raporton Mirror, shkruan newsbomb.al.

Pavarësisht se fitonte 10 000 paundë një javë, ish-mesfushori ishte i pakënaqur me jetën joshëse të një futbollisti të Premier Ligës.

Dele-Adebola-of-Birmingham-City-is-tackled-by-Phil-Mulryne-of-Manchester-United.jpg

 

PHILIP-MULRYNE.jpg

 

Ex-Manchester-United-player-Phil-Mulryne-ordained-as-priest.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068178176879883
array(1) { ["section"]=> string(85) "iu-merziten-femrat-makinat-dhe-parate-ish-ylli-i-manchester-united-behet-prift-100023" }