Iva Tiço debat me Albërie Hadergjonajn dhe publikon një foto. Ja përgjigja e Albëries

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:51 05-12-2015 Iva Tiço debat me Albërie Hadergjonajn dhe publikon një foto. Ja përgjigja e Albëries

Iva Tiço, gazetarja shqiptare është ndjerë e revoltuar, duke shkruar për këngëtaren Albërie Hadergjonaj për shkak se një fustan i saj i veshur në Këngën Magjike dhe i reklamuar si krijim i stilistit kosovar Valdrin Sahiti, i ka kujtuar që ka shumë ngjashmëri me fustanet e ‘’Pronovias’’. Prej 3 vitesh Tiço punon për ‘’Pronovias’’.

Dhe ja debati mes tyre:

Iva Tiço :Unë s'kam thënë kurrë që marr vesh nga moda dhe s'kam folur kurrë për të. Por nga fustanet e nuseve marr vesh çik më shumë se këta rrobaqepësat e Kosovës që e mbajnë veten për stiliste dhe kopjojnë pikë e presje. Djathtas është fustani origjinal, Atelier Pronovias 2016.

Sinqërisht që nuk marr vesh dhe s'kam turp hiç ta them, kam tjetër profesion. Por prej tre vitesh punoj në Pronovias, e kopjon gjithe bota pse mos ta bëjë dhe Valdrini me copa të blera me kile madje.

 

Albërie Hadergjonaj: Unë në Këngën Magjike mbrëmë nga Valdrin Sahiti. Iva Tiço thotë se kemi kopjuar por unë ju them me bindje që kur e ka bërë Valdrini këtë pelerinë stiilistët kanë qenë në gjumë. Respekte për punën unike i dashur Valdrin. Nuk dua të fyej askënd vetëm shikoni koleksionet e tij ndër vite.

Iva Tiço: E dashur Albërie Hadërgjonaj duhet të bësh share modelin origjinal Atelier Pronovias 2016, e keni në sfilatën e majit 2015. Në faqen time e keni të plotë, sidoqoftë t'i dukesh një yll i vërtetë, edhe me thes nëse vishesh.

Alberie Hadergjonaj: Iva Tiço zemër unë vetë ia kërkova të ma mbyllte dekolten për hir të këngës por sinqerisht as që e kemi parë Pronovias. E them me zemër dhe më vjen keq kur sulmohet dikush që realisht është 1.

Iva Tiço: Pronovias kopjohet nga gjithe bota, madje drejtorët e mi atje nuk thonë "kopjohemi", por "frymëzojmë" gjithë botën, pse jo dhe Valdrinin?! Suksese sonte e dashur!! Përqafime 

ivaalberieok

Fustani për të cilin debatuan Iva dhe Albëria

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093340873718262
array(1) { ["section"]=> string(90) "iva-tico-debat-me-alberie-hadergjonajn-dhe-publikon-nje-foto-ja-pergjigja-e-alberies-27027" }