Iva Tiço përplaset me Ori Kuçin: Nuk do ndërtojmë “Jardines de burg”. Do i ketë rënë euforia për të më thënë si luhet në bllok me “vajzash pasanike”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:11 11-03-2016 Iva Tiço përplaset me Ori Kuçin: Nuk do ndërtojmë “Jardines de burg”. Do i ketë rënë euforia për të më thënë si luhet në bllok me “vajzash pasanike”

Gazetarja Iva Tiço përplaset me Ori Kuçin, vajzën që posedon “Jardin de Paris” e shfaqur gjithnjë e më shumë së fundmi në ekran.

“Mollë sherri” është bërë emisioni Top Show lidhur me burgjet. Tiço nuk ka nguruar ta komentojë këtë nga rrjeti social duke thënë: “Nuk ma ndjen dhe aq që 80 të dënuara na qenkan pa tapete kur me mijëra të tjera nuk kanë strehë mbi koke dhe nuk kanë bukë te hanë. Nuk do ndërtojme "jardines de burg" për ato që janë brenda dhe të lemë në ferr ato që janë jashtë”. Dhe dukeet se këtu është cënuar Kuçi si drejtuese e linjës për femra. Ajo ironizon Tiçon duke i kujtuar “takimet në bllok e lojërat me vajza pasanike”.

Reagimi i Iva Tiços:

Ne vazhdim te temes mbreme ne Top Show: burgjet ne Shqiperi jane si vete Shqiperia dhe te them te drejten me pastertine e zemres nuk ma ndjen dhe aq qe 80 te denuara na qenkan pa tapete kur me mijera te tjera nuk kane strehe mbi koke dhe nuk kane buke te hane. Nuk do ndertojme "jardines de burg" per ato qe jane brenda dhe te leme ne ferr ato qe jane jashte. Dhe c'eshte me e rendesishmja, ata qe ndihmojne dhe bejne bamiresi te verteta nuk bejne cdo hap me kamera apo aparat fotografik. Dhe me e rendesishmja fare, une nuk e kisha idene qe ajo qe kisha ne krah na ishte personazhi i Antenes "motra e Gugut", mendoja qe Mero i shpikte keto personazhe.

Perfundimisht ne Shqiperi ia vlen te jetosh dhe te punosh ne media, nuk ka kurre dite rutine, ka lajme te gezueshme ngado

Përgjigjia e Ori Kuçit:

Une kam nje qasje te caktuar ne respektimin trunor te nje kontigjenti te caktuar njerezish, qe per fat te madh, jane mpiksur mes vetes dhe nuk ngurojne aspak ta bejne me dije kete.

Nuk me ngel hatri e as jam e indinjuar nga statusi i Ives,( meqe e kishte personalizuar me biznesin tim, e meqe ma sollen statusin e saj, kam besim qe edhe asaj do i shkoje ky imi) se jam e sigurte qe kur te shihemi,( ne bllok ) do i kete rene euforia dhe do gjeje nje buzeqeshje( se e kam provuar edhe me pare, dhe ci hipen nje nur aq i bukur sa...) per te ma thene si luhet ne bllok me loje vajzash pasanike. Sa qejf!

Kesi njerezish duhen mbajtur afer, se dine per ty me shume gjera qe ti mund te dish per veten.

Fuqia qe marrin nga mbeshtetja qe i bejne njera tjetres, eshte afrodiziak suprem ndaj gjejne forcen per ti thene pas krahesh ose ne rrjete sociale, a thua se jetojme ne planete te ndryshme.

( Shihemi, pa merak se njesoj do sillem.)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028205156326294
array(1) { ["section"]=> string(148) "iva-tico-perplaset-me-ori-kucin-nuk-do-ndertojme-jardines-de-burg-do-i-kete-rene-euforia-per-te-me-thene-si-luhet-ne-bllok-me-vajzash-pasanike-34817" }