Izmir Smajlaj shpallet kampion Europe, medalje e artë në Serbi

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:20 05-03-2017 Izmir Smajlaj shpallet kampion Europe, medalje e artë në Serbi

Izmir Smajlaj është shpallur kampion europe në kërcim së gjati për salla të mbyllura. Atleti shqiptar ka thyer rekordin kombëtar, teksa ka kërcyer 8.08 metra në garën e organizuar në Beograd të Serbisë.

I riu shkodran ka gëzuar të gjithë mbështetësit e tij, por gjithashtu ka nderuar Shqipërinë me garën e zhvilluar.

Të gjithë janë optimistë për Smajlajn, për të cilin flitet se do të thyejë dhe do të vendosë rekorde të reja në të ardhmen.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.034175157546997
array(1) { ["section"]=> string(67) "izmir-smajlaj-shpallet-kampion-europe-medalje-e-arte-ne-serbi-70796" }