Izolohet majë malit blegtori me 1000 bagëti në 70 cm borë (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:25 09-01-2019 Izolohet majë malit blegtori me 1000 bagëti në 70 cm borë (EMRI) Ilustruese

Vetëm pak çaste më parë një blegtor nga fshati Tolar në Deshnicë të Këlcyrës, është bllokuar në mal me 1000 krerë bagëti.

 

Shkak janë bërë reshjet e dendura të dëborës ku trashësia e saj ka arritur deri në 70 cm.

Ali Dosti, është blegtori i cili ka telefonuar “News24” dhe ka bërë apel për ndihmë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mosdekretimi për shkarkimin e Bushatit, flet Meta: Po përmbush të gjitha detyrimet kushtetuese
Bora shkakton dëm në rrjetin energjitik në Berat, punonjësit e OSHEE zgjidhin problemin »
Article Logic
Execution time: 0.012783050537109
array(1) { ["section"]=> string(69) "izolohet-maje-malit-blegtori-me-1000-bageti-ne-70-cm-bore-emri-148092" }