Izrael, dy persona vriten pas sulmit me thika në Tel Aviv

Publikuar tek: bota, më 15:26 19-11-2015 Izrael, dy persona vriten pas sulmit me thika në Tel Aviv

Dy shtetas izraelit kanë humbur jetën dhe tre të tjerë janë plagosur pas një sulmi me thikë në një rrugë të populluar në Tel Aviv.

Një prej aurorëve është kapur ndërsa policia është vënë në ndjekie të të dyshuarit tjetër. Gjatë muajit të fundit sulmet me thika në ttugët e izraelit janë shtuar ndjeshëm. Mbi 30 izraelitë kanë mbetur të vrarë pasi janë sulmuar nga ekstremistët palestinezë në shenjë revolte për mësymjen e trupave ushtarake izraelite në territoret e banuara me palestinez.

Skena e krimit brenda sinagogës në Tel Aviv, ku dy persona u qëlluan për vdekje:

CULTI7HWcAA5kyq.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026723146438599
array(1) { ["section"]=> string(62) "izrael-dy-persona-vriten-pas-sulmit-me-thika-ne-tel-aviv-25808" }