Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe nënshkruan marrëveshjen historike, reagon Rama: Kjo është frymëzuese uroj...

Publikuar tek: aktualitet, më 18:37 13-08-2020 Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe nënshkruan marrëveshjen historike, reagon Rama: Kjo është frymëzuese uroj...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me lajmin që Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe kanë rënë dakord për të normalizuar marrëdhëniet dhe vendosjen e paqes.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Rama shkruan se kjo marrëveshie është frymëzuese dhe uron që kjo të frymëzoj edhe të tjerët në rajon.

“Kjo është me të vërtetë frymëzuese dhe uroj me gjithë zemër që të frymëzojë të tjerët në rajon të ndjekin me të njëjtin frymë dhe të punojnë së bashku për një të ardhme të madhe të përbashkët të të gjithë njerëzve të tyre. Urime për të tre miqtë e shkëlqyer të Shqipërisë,” shkruan Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094859600067139
array(1) { ["section"]=> string(117) "izraeli-dhe-emiratet-e-bashkuara-arabe-nenshkruan-marreveshjen-historike-reagon-rama-kjo-eshte-frymezuese-uroj-217043" }