Izraeli fillon sulmet në Gaza, nëna shtatzënë dhe vajza e saj 18 muajshe humbin jetën

Publikuar tek: bota, më 09:52 09-08-2018 Izraeli fillon sulmet në Gaza, nëna shtatzënë dhe vajza e saj 18 muajshe humbin jetën Gaza

3 persona të vdekur mes të cilëve dhe një grua shtatzënë dhe vajza e saj  18 muajshe në sulmet ajrore që Izraeli ndërmori në kufirin me Gazën.

Ndërkaq, një nga viktimat mësohet të jetë militant i Hamas-it.

Ofensiva ushtarake e Izraelit kishte si qëllim goditjen e militantëve të Hamas në këtë zonë.

Media izraelite thotë se ka pasur viktima mes civilëve në Sderot dhe qytetet e tjera afër Gazës.

Ushtria kishte rreth 140 shenjestra që mendohej të ishin fabrika prodhimi dhe magazina për armë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013976097106934
array(1) { ["section"]=> string(91) "izraeli-fillon-sulmet-ne-gaza-nena-shtatzene-dhe-vajza-e-saj-18-muajshe-humbin-jeten-130588" }