Izraeli lëshon raketën në Gaza, 2 të vdekur dhjetëra të plagosur

Publikuar tek: bota, më 17:54 09-12-2017 Izraeli lëshon raketën në Gaza, 2 të vdekur dhjetëra të plagosur

Pas raketave të lëshuara mbrëmjen e djeshme nga grupi Hamas, ka ardhur reagimi i ushtrisë izraelite.

Ministria e Mbrojtjes së Izraelit njofton se ka ndërmarrë një sulm ajror kundër një pikë të Hamasit në Gaza. Mqësohet se sipasojë e sulmit kanë ndërruar jetë 2 militantë të Hamasit dhe kanë mbetur të plagosur më shumë se 15 persona.

Ushtria izraelite përmes një komunikatë, theksoi se sulmet në Rripin e Gazës ishin si kundërpërgjigje e raketave të lëshuara një ditë më parë nga Gaza.

Gjithë kjo atsmoferë e acaruar në Izrael dhe Gaza erdhi pas vendimit të presidentit të SHBA-vë, Donald Trump për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vendimi i Trump për Jeruzalemin, mbështetja e parë vjen nga Rumania
Vendosi proshutë derri te dera e xhamisë, e pëson keq 37-vjeçari në SHBA »
Article Logic
Execution time: 0.012069940567017
array(1) { ["section"]=> string(70) "izraeli-leshon-raketen-ne-gaza-2-te-vdekur-dhjetera-te-plagosur-102517" }