Izraeli paguan 3500 dollarë për çdo emigrant afrikan që largohet nga vendi

Publikuar tek: bota, më 12:53 17-05-2015 Izraeli paguan 3500 dollarë për çdo emigrant afrikan që largohet nga vendi

Qeveria izraelite është e gatshme të paguajë 3500 dollarë për të inkurajuar refugjatët afrikanë të largohen nga vendi.

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu, tha se masa është projektuar “për të mbrojtur karakterin hebraik dhe demokratik" të shtetit në Lindjen e Mesme. Kabineti i koalicionit qeveritar votoi unanimisht fundjavën e kaluar për të miratuar planin, hartuar nga ministri i Brendshëm i vendit Gideon Sa'ar dhe mbështetur nga Netanyahu.

"Ne jemi të vendosur për të hequr dhjetra mijëra emigrantë që janë këtu, pasi kemi ulur në zero numrin e vendeve të punës që emigrantët kërkojnë në qytetet e Izraelit," tha Netanyahu në mbledhjen e kabinetit, sipas një njoftimi nga qeverisa.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011979103088379
array(1) { ["section"]=> string(83) "izraeli-paguan-3500-dollare-per-cdo-emigrant-afrikan-qe-te-largohet-nga-vendi-11344" }