Izraelitët poshtërojnë palestinezin në prag vdekje, i vendosin mish derri në fytyrë

Publikuar tek: bota, më 14:22 13-10-2015 Izraelitët poshtërojnë palestinezin në prag vdekje, i vendosin mish derri në fytyrë

Mijëra myslimanë në mbarë botën shprehen të revoltuar pas publikimit të një video në internet që tregon momentin kur një djali palestinez në prag vdekje i vendosin mish derri në fytyrë.

I riu palestinez u qëllua nga forcat ushtarake pas dyshimit se qëlloi me thikë një ushtar izraelit. Gjatë momentit të transportimit me ambulancë dikush i afrohet dhe i vendos një copë mishi në fytyrë. Megjithëse është e paqartë nëse është mish derri, shumë myslimanë të revoltuar mendojnë kështu, duke u shprehur se ky është një poshtërim pasi ata e kanë të ndaluar të konsumojnë mish derri. I riu ndërroi jetë pasi mbërriti në spital.

ww1.jpg

ww2.jpg

ww3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013122081756592
array(1) { ["section"]=> string(88) "izraelitet-poshterojne-palestinezin-ne-prag-vdekje-i-vendosin-mish-derri-ne-fytyre-23020" }