Ja biznesmenët që dhuruan ndihmat e para në jug të vendit

Publikuar tek: aktualitet, më 12:40 06-02-2015 Ja biznesmenët që dhuruan ndihmat e para në jug të vendit Biznesmenet e mbledhur sot ne Dhomen e Tregtise ne Tirane

Dhoma e Tregtisë dhe industrisë në Tiranë ka mbledhur sot një grup biznesmenësh duke u bërë thirrje të gjithë pjesmarrësve që të bëhen pjesë e ndihmës për banorët në zonat e përmbytura në jug të vendit. Ata deklaruan solidaritetin e tyre në ndihma qoftë në vlerë monetare qoftë në ndihma ushqimore për banorët e këtyre zonave. Në kordinim me shtabin e emergjencave dhe qeverinë shqiptare, sipërmarrësit kanë vendosur një fond të të ardhurave të tyre për të qenë pjesë e kontributit dhe ndihmës në këto zona. Një grup pune është ngritur te Dhoma e Tregtisë në Tiranë për kordinimin e ndihmës. Ja emrat e biznesmenëve që kanë dhënë ndihmat e para:

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë- Nikolin Jaka

Eurosig – Kadri Morina

Yldon Media Group- Ylli Ndroqi

Megatek –Dionis Teqja

Vodafone Albania- Dietlof Ziegfried Mare

Millo Kolor- Aleks Millo

Lajthiza- Hajri Elezi

Ardeno- Tonin Alia

Coffe Club Lavazza- Andrea Zaja

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Furgonin me nxënës e merr lumi, shpëtojnë fëmijët
Sali Berisha rikthen vëmendjen te përplasja e djeshme e Ramës me një banor »
Article Logic
Execution time: 0.012095928192139
array(1) { ["section"]=> string(62) "ja-biznesmenet-qe-dhuruan-ndihmat-e-para-ne-jug-te-vendit-2518" }