Ja çfarë i bën pornografia e internetit romancës dhe intimitetit tuaj

Publikuar tek: bota, më 22:27 06-07-2016 Ja çfarë i bën pornografia e internetit romancës dhe intimitetit tuaj

Bota e pornografisë në internet është një teknologji mjaft e përhapur. Një industri 13 miliard dollarëshe vetëm në Shtetet e Bashkuara. 9 nga 10 djem ekspozohen ndaj saj përpara moshës 18 vjeçare. Ndërsa djemtë kanë 543% më shumë gjasa të shohin pornografi sesa femrat.

Deri në vitin 2017 rreth një e katërta e një miliard njerëzve do të përdorin telefonat e tyre për faqet pornografike.

Me një auditor kaq të madh nuk është e mundur të bëhen përgjithësime nëse pornografia është e mirë apo e keqe. Kjo është më shumë një çështje prespektive. Disa studime thonë se pornografia e internetit luan rol pozitiv në zgjerimin e njohurive seksuale dhe qëndrimet seksuale liberale.

Por si i formëson marrëdhëniet tona intime?

Studiuesit shprehin shqetësimin se pornografia mund të shtrembërojë idetë për seksin dhe marrëdhëniet seksuale. Pornografia është e lidhur me ankthin martesor në ritje, rrezikun e ndarjes dhe uljen e intimitetit romantik dhe kënaqësisë seksuale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Angela Merkel i sheh përfitime “Brexit”, rritet në sondazhe
“Isha spiun i CIA”, rrëfimi i shqiptarit për New York Times që tani i firkësohet dëbimit »
Article Logic
Execution time: 0.012110948562622
array(1) { ["section"]=> string(75) "ja-cfare-i-ben-pornografia-e-internetit-romances-dhe-intimitetit-tuaj-45778" }