Ja çfarë i ndodh një krokodili që kafshon një peshk elektrik (Video)

Publikuar tek: bota, më 15:37 25-04-2016 Ja çfarë i ndodh një krokodili që kafshon një peshk elektrik (Video)

Një betejë epike mes një krokodili dhe një peshku elektrik është filmuar në një lumë mes pyjeve të dendura të Amazonës.

Krokodili i urritur duket teksa kafshon peshkun që ka ngecur buzë lumit, por në momentin kur gjithçka duket se ka marrë fund për peshkun e gjorë, sistemi mbrojtës i tij bën punën e vetë. Peshku elektrik (Electrophorus electricus) i cili është i aftë të prodhojë deri në 860 volt dhe 1 amper për vetëm 2 milisekonda e bën krokodilin të përdridhet derisa ngordh.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të shtëna me armë në shkollën në Francë, 2 të vdekur dhe një i plagosur (VIDEO)
Video: Polici rrugor shpëton mrekullisht makinat nga aksidenti, ja çfarë ndodhi pak sekonda më pas »
Article Logic
Execution time: 0.011089086532593
array(1) { ["section"]=> string(72) "ja-cfare-i-ndodh-nje-krokodili-qe-kafshon-nje-peshk-elektrik-video-38642" }