Ja çfarë u shfaq në vendin ku 600 vite më parë u var një person

Publikuar tek: bota, më 17:53 01-10-2015 Ja çfarë u shfaq në vendin ku 600 vite më parë u var një person

600 vite më parë rrugët e Britanisë së Madhe nuk ishin kaq të qeta dhe paqësore sa në ditët e sotme.

Njerëzit e shekullit të 13-të shihnin, teksa shëtisnin në rrugë, skena makabre të prerjeve të kokave me giotinë apo varje në publik. Ndërsa kjo hije është shfaqur pikërish në vendin ku para 600 vitete është varrur një person, në rrugën Milton të Darmouth-it.

Fotografia është kapur nga banorët, dhe është hija e shtyllës me sinjalistikën rrugore që bie mbi murrë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012999057769775
array(1) { ["section"]=> string(69) "ja-cfare-u-shfaq-ne-vendin-ku-600-vite-me-pare-u-var-nje-person-22113" }