Ja çfarë vizaton në pasaportën e një hebreu kontrollori kilan (Foto)

Publikuar tek: bota, më 17:11 13-11-2015 Ja çfarë vizaton në pasaportën e një hebreu kontrollori kilan (Foto)

Një udhëtar izraelit pretendon se në pasaportën e tij janë vizatuar mesazhe raciste dhe ofenduese.

25 vjeçari hebre ishte duke kaluar kufirin nga Argjentina në Kili kur në kontrollin doganor një prej autoriteteve kilianë i ka vizatuar në pasaportën e tij në penis ndërsa poshtë ka shkruar “Viva Palestinie” që përkthehet “Rroftë Palestina”.

Tal Y’aakobi është shprehur se ndihet i ofenduar dhe thotë se aryseja e vetme e kësaj ngjarjeje është përkatësia e tij etnike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01310396194458
array(1) { ["section"]=> string(72) "ja-cfare-vizaton-ne-pasaporten-e-nje-hebreu-kontrollori-kilan-foto-25359" }