Ja cila është pjesa delikate e trupit që mbledh më shumë mikrobe. Kujdes, lajeni shpesh

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 22:24 25-07-2016 Ja cila është pjesa delikate e trupit që mbledh më shumë mikrobe. Kujdes, lajeni shpesh

Higjena është shumë e rëndësishme për çdo person, për të qëndruar të shëndetshëm dhe larg mikrobeve.

Një nga pjesët që mbledh më shumë mikrobe në trupin tuaj është kërthiza. Kjo për shkak së aty grumbullohet djersa, qelizat e vdekura të lëkurës dhe gjithë  papastërtitë e tjera. 

 Kjo gjë bën që kërthiza të mbulohet me një shtresë papastërtie ngjyrë kafe. Pasi të keni bërë dush, pastrojeni kërthizën me një pambuk me alkool.

Vetëm duke mbajtur higjenën tuaj të pastër do mund të rezistoni ndaj infeksioneve të ndryshme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028449058532715
array(1) { ["section"]=> string(91) "ja-cila-eshte-pjesa-delikate-e-trupit-qe-mbledh-me-shume-mikrobe-kujdes-lajeni-shpesh-47713" }