Ja dy ndërtesat shqiptare pjesëmarrëse në konkursin ndërkombëtar “Ndërtesa e Vitit 2017”

Publikuar tek: kulture-art, më 18:46 27-01-2017 Ja dy ndërtesat shqiptare pjesëmarrëse në konkursin ndërkombëtar “Ndërtesa e Vitit 2017”

Janë dy ndërtesat e nominuara për vitin 2017 në konkursin “Ndërtesa e Vitit”, organizuar nga ArchDaily.

Muzeu i Artit Mesjetar në Korçë dhe Muzeu Kombëtar i Fotografisë Marubi në Shkodër janë nomunuar në kategorinë e kulturës.

Prestigozja ArchDaily i kushton vëmendje të veçantë çdo ndërtese duke shpjeguar çdo detaj që e bën të veçantë.

Çdokush mund të votojë për ndërtesën e tij të preferuar.

sdf2345yusehjfhk.jpg

Scresd245ydgjfhkghjkhjl.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088109970092773
array(1) { ["section"]=> string(92) "ja-dy-ndertesat-shqiptare-pjesemarrese-ne-konkursin-nderkombetar-ndertesa-e-vitit-2017-66884" }