'Ja, ja, ja Ursula', Rama uron presidenten e Komisionit Europian me lajmin e 'Bild': Një grua e spikatur…

Publikuar tek: aktualitet, më 22:33 16-07-2019 'Ja, ja, ja Ursula', Rama uron presidenten e Komisionit Europian me lajmin e 'Bild': Një grua e spikatur…

Kryeministri Edi Rama ka uruar Ursula von der Leyen, e cila është zgjedhur pak më parë presidente e Komisionit Europian.

 Përmes një statusi në ‘Facebook’, Rama ka shpërndarë lajmin e gazetës gjeramne ‘Bild’ dhe e quan zgjedhjen e saj në krye të KE si një lajm të mirë për Europën dhe për Europën.

Sipas Ramës, Von Der Leyen është një grua e spikatur dhe një europeiste e palëkundur.

‘Lajm i mirë për Europën, po edhe për Shqipërinë që pas votimit të sotëm, në krye të Komisionit Europian do të jetë Ursula von der Leyen, një grua e spikatur dhe një europeiste e palëkundur’, shkruan Rama.

67094817_10156838500251523_9062607304976760832_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0063371658325195
array(1) { ["section"]=> string(103) "ja-ja-ja-ursula-rama-uron-presidenten-e-komisionit-europian-me-lajmin-e-bild-nje-grua-e-spikatur-172432" }