Ja ku arrin inati mes vëllezërve, mësoni çfarë ka i bërë vëllai të vëllait në Fier

Publikuar tek: aktualitet, më 11:37 30-10-2015 Ja ku arrin inati mes vëllezërve, mësoni çfarë ka i bërë vëllai të vëllait në Fier

Kemi dëgjuar shpeshherë në kohën e diktaturës, atëherë kur shteti ndërhynte edhe në jetët personale të njerëzve, që të denonconin edhe familjarët më të afërt.

Kështu ka ndodhur sërish ditën e sotme në Fier, ku vëllai i një qytetari e ka denoncuar atë për vjedhje energjie duke kërkuar burgosjen e të vëllait. Jo vetëm kaq, i bindur për burgosjen e tij shtetasi me iniciale A.SH 47 vjeç, ka insistuar dy herë duke i telefonuar policisë, më datë 24 dhe 27 tetor, për burgosjen e të vëllait E.C 43 vjeç, siç raporton Panorama.

Pas kontrolleve në të dy rastet e denoncimit nga punonjës të OSHEE, nuk është konstatuar asnjë shkelje. Për këtë shkak, kanë nisur hetimet pëe të gjetur denoncuesin dhe arsyet e denoncimit të tij.

Mendohet që denoncimi të jetë bërë për çështje inati.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Roja i spitalit “Nënë Tereza” rreh shoferin e furgonit te hyrja e qendrës spitalore
Prokuroria i sekuestron bosit shqiptar 2.1 milionë metra katrorë tokë, ja pasuria marramëndëse »
Article Logic
Execution time: 0.012140035629272
array(1) { ["section"]=> string(87) "ja-ku-arrin-inati-mes-vellezerve-mesoni-cfare-ka-i-bere-vellai-te-vellait-ne-fier-24306" }