Ja kur garon atletja Luiza Gega në Rio (Foto)

Publikuar tek: sport, më 15:13 08-08-2016 Ja kur garon atletja Luiza Gega në Rio (Foto)

Atletja shqiptare Luiza Gega do të zhvillojë dy garat e para gjatë pjesëmarrjes së saj në Lojërat Olimpike të Brazilit, Rio 2016, në datën 13 gusht.

Nënkampionja e Europës do të garojë ditën e shtunë në 1500 metra dhe 3000 metra vrapim me pengesa.

Gjysmëfinalja për garën 1500 metra do të zhvillohet të hënën në 15 gusht ndërsa finalja e 1500 metra do të mbahet në 17 gusht. Finalja e garës 3000 metra me pengesa do të zhvillohet në datën 15 gusht, ora 16:15.

Scrluizagegashot_1.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031382083892822
array(1) { ["section"]=> string(49) "ja-kur-garon-atletja-luiza-gega-ne-rio-foto-49122" }