Ja kush do të qeverisë 61 bashkitë e Shqipërisë për 4 vitet e ardhshme

Publikuar tek: politike, më 19:55 23-06-2015 Ja kush do të qeverisë 61 bashkitë e Shqipërisë për 4 vitet e ardhshme

Duket se tashmë gjithçka është vulosur dhe 61 qemrat që do të jenë në krye të bashkive janë përcaktuar. Votat e zgjedhësve më 21 qershor ia kanë besuar 45 bashkitë e tyre së majtës, 15 të djathtës dhe 1 bashki partisë Mega.

*Në bashkitë shkruar me të zezë numërimi vazhdon ende edhe pse matematikisht emrat mbeten ata që janë në këtë listë.

 

 1- Tiranë, Erion Veliaj

2- Durrës, Vangjush Dako

3- Berat, Petrit Sinaj

4- Poliçan, Adriatik Zotkaj

5- Skrapar, Nesim Spahiu

6- Pukë, Gjon Gjonaj


7- Fushë-Arrëz, Fran Tuçi


8- Has, Adem Lala


9- Delvinë, Rigles Balili


10- Kolonjë, Arben Malo


11 -Libohovë, Luiza Mandi


12 -Belsh, Arif Tafani


13 -Himarë, Jorgo Goro


14 -Cërrik, Altin Toska


15- Konispol, Shuaip Beqiri


16.- Pustec, Edmond Themelko


17- Mirditë, Ndrec Dedaj


18- Roskovec, Majlinda Bufi


19- Ura Vajgurore, Juliana Memaj


20- Gramsh, Luljeta Dollani


21-Sarandë, Floriana Koka


22- Rrogozhinë, Beqir Nuredini


23- Korçë, Sotiraq Filo


24- Peqin, Saimir Hasalla


25-Tepelenë, Tërmet Peçi


26- Kurbin, Artur Bardhi


27- Lushnje, Fatos Tushe


28- Këlcyrë, Klement Ndoni


29-Shijak, Ardian Kokomani


30- Memaliaj, Durim Rroshi


31- Fier, Armando Subashi


32- Gjirokastër, Zamira Rami


33- Elbasan, Qazim Sejdini


34- Librazhd, Kastriot Gurra


35- Patos, Rajmonda Balilaj


36- Divjakë, Fredi Kokoneshi


37- Maliq, Gëzim Topçiu


38- Vlorë, Dritan Leli


39- Bulqizë, Melaim Damzi


40-Kuçovë, Selfo Kapllani


41- Dibër, Shukri Xhelili


42- Prrenjas, Miranda Rira


43- Kavajë, Elvis Roshi


44- Krujë, Artur Bushi

45- Malësi e Madhe Tonin Marinaj

Bashikë e fituara nga e djathta1-Shkodër, Voltana Ademi


2- Klos, Basir Çupa


3-Tropojë, Besnik Dushaj


4- Përmet, Niko Shupuli


5 -Mat, Nezir Rizvani


6-Selenicë, Përparim Shametaj


7- Vorë, Fiqiri Ismaili


8-Pogradeci, Eduart Kapri


9-Vau i Dejës, Zef Hila


10-Kukës, Bashkim Shehu


11- Mallakastër, Agron Kapllanaj


12-. Dropull, Arqile Deçka


13- Devoll, Bledjon Nallbati


14- Lezhë, Fran Frrokaj


15- Kamëz, Xhelal Mziu

*Finiqi u fitua nga partia Mega, Leonidha Kristo

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përfundon numërimi për partitë në Cërrik, kryeson PS ndjekur nga LSI
Nis protesta në Vorë, përkrahësit e LSI kundërshtojnë rezultatin »
Article Logic
Execution time: 0.0070309638977051
array(1) { ["section"]=> string(76) "ja-kush-do-te-qeverise-61-bashkite-e-shqiperise-per-4-vitet-e-ardhshme-14471" }