Ja kush është 17-vjeçari që qëlloi mbi policinë në Lazarat

Publikuar tek: aktualitet, më 15:57 24-06-2015 Ja kush është 17-vjeçari që qëlloi mbi policinë në Lazarat

Xhulio Malo është emri i personit që dyshohet se qëlloi mbi efektivët e policisë mëngjesin e sotëm në fshatin Lazarat.

17-vjeçari në foto, nga postimet në rrjetet sociale duket se është besimtar dhe mësohet edhe se agjëronte në muajin e Ramazanit. I riu u arrestua me një benz të bardhë nga policia dhe iu sekuestrua një arsenal municionesh gjatë operacionit të policisë.

17 vjeçari ka thënë gjatë dëshmisë në polici se në fshatin Lazarat ndodhet një grup prej 15 personash, i ndarë në minigrupe dhe se posedojnë armatime të shumta, ndër të cilat edhe 6 snajpera të sofistikuar, të blera së fundmi.

Postimet e Xhulio Malo në profilin e tij në Facebook:

 

 

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Totozani: Do shkoj vetë në Lazarat, banorët të bashkëpunojnë me policinë
Ekskluzive/ Celula e ngjashme me ISIS prej 50 vetash stërviten në Lazarat »
Article Logic
Execution time: 0.012102127075195
array(1) { ["section"]=> string(53) "ja-kush-eshte-17-vjecari-qe-qelloi-mbi-policine-14558" }