Ja kush është 32-vjeçarja që u arrestua se mbyti gjyshen

Publikuar tek: aktualitet, më 08:50 25-05-2015 Ja kush është 32-vjeçarja që u arrestua se mbyti gjyshen

Një vrasje makabre e të moshuarës 82-vjeçare, për disa buzhuteri e para,  jo nga grabitës të panjohur, por nga mbesa e saj e i dashuri. Xhoana Hila, mbesa 32-vjeçare e të moshuarës ka pranuar vrasjen e gjyshes së saj, por nga dora e të dashurit, Erando Qatipin, 27 vjeç. Mbesa e viktimës jetonte me të, pas një divorci dhe në shtëpi kishte marrë edhe të dashurin e saj, Qatipin.

 

Gjyshja u mbyt me duar dhe me jastëk. Fillimisht dy të dashurit e kanë mohuar krimin, por më pas 32-vjeçarja ka rrëfyer në polici se krimin e kreu i dashuri i saj. Hila ka thënë se i dashuri i saj ka patur një sherr me gjyshen, duke e mbytur më pas. Ajo e ka gjetur të vdekur gjyshen, kur ka mbërritur te ta. Hila ka mohuar qëllimin e grabitjes. I dashuri nuk ka rrëfyer asgjë.

Ngjarja makabre u zbulua 3 muaj më vonë, pas dyshimeve të djalit të saj, kur pa se mungonin paratë dhe bizhuteritë. Ngjarja ndodhi në Shkodër në shkurt të këtij viti.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Drejtonte mjetin pa patentë, pranga 32-vjeçarit
Asgjesohen 350 bimë kanabis sativa në fshatin Zezë »
Article Logic
Execution time: 0.011574029922485
array(1) { ["section"]=> string(62) "ja-kush-eshte-32-vjecarja-qe-u-arrestua-se-mbyti-gjyshen-11912" }