Ja kush është arbitri spanjoll i ndeshjes Shqipëri-Zvicër, që nuk kursen kartonat e kuq

Publikuar tek: sport, më 16:53 08-06-2016 Ja kush është arbitri spanjoll i ndeshjes Shqipëri-Zvicër, që nuk kursen kartonat e kuq

Gjyqtari kryesor i ndeshjes së dytë të Kampionatit Europian, mes Shqipërisë dhe Zvicrës, do të jetë spanjolli Carlos Velasco Carballo.

45 vjeçari nga Madridi me profesion inxhinier ka drejtuar më parë hapjen e kampionatit Europian mes Greqisë dhe Polonisë duke nxjerrë me karton të kuq një lojtar nga çdo ekip. Ndërsa në finale e Kupës së Botës 2014 ai është kritikuar se ka toleruar lojtarët e Kolumbisë në ndeshjen kundër Brazilit, të cilët dëmtuan dhe nxorën jashtë loje sulmuesin Neymar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020864963531494
array(1) { ["section"]=> string(92) "ja-kush-eshte-arbitri-spanjoll-i-ndeshjes-shqiperi-zvicer-qe-nuk-kursen-kartonat-e-kuq-42872" }