Ja kush është arkitekti që po restauron Bankën e Shqipërisë

Publikuar tek: kulture-art, më 13:27 04-06-2015 Ja kush është arkitekti që po restauron Bankën e Shqipërisë Në foto:Këshilltari Shkreli me arkitektin Marco Petreschi

Personazhi në foto, krah këshilltarit të kryeministrit për urbanistikën, është Marco Petreschi. Petreschi, është arkitekti i cili po bën të mundur rivënien në funksion në Bankës së Shqipërisë dhe ka shkuar për të inspektuar më nga afër punimet.

“Me Marco Petreschin, arkitektin e rifunksionalizimit të Bankës Qendrore, duke parë sistemimet për sintezat artistike të anës veriore”, shkruan këshilltari Shkreli.

Marco Petreschi është arkitekt italian dhe një profesor shumë i nderuar, themelues i kursit të arkitekturës dhe arredimit në Universitetin e Romës, “La Sapienza”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.42318391799927
array(1) { ["section"]=> string(65) "ja-kush-eshte-arkitekti-qe-po-restauron-banken-e-shqiperise-12674" }