Ja kush është futbollisti më i kërkuar i Superligës, 79 mijë njerëz të çmendur pas tij

Publikuar tek: sport, më 12:52 15-08-2016 Ja kush është futbollisti më i kërkuar i Superligës, 79 mijë njerëz të çmendur pas tij

“Lufta” në fushë është transmetuar edhe në rrjetet sociale.

Gara për të pasur sa më shumë “folloëers” në instagram është bërë e tmerrshme, saqë lojtarët i shohim teksa postojnë shumë shpesh foto, nga të cilat bien në sy se ku ndodhen, apo se çfarë bëjnë në momente të caktuara të ditës.

Por, askujt besoj se nuk do t’ia kishte marrë mendja se “trofeun” në këtë rast do t’a ngrerë Pero Pejiç. Kroati ka 70 mijë ndjekës (folloëers) në faqen e tij në Instagram. Ai është kthyer të luajë në Shqipëri dhe ndodhet te Kukësi, ku do të aktivizohet në sezonin 2016­2017.

Në garë me kroatin është portieri i Partizanit, Alban Hoxha, i cili mban vendin e parë si lojtar me kombësi shqiptare në këtë aspekt. Ai ka mbi 20 mijë ndjekës në këtë rrjet social. Pas Hoxhës vjen Xhevahir Sukaj, i cili mban me vete 11.900 ndjekës.

Sukaj ka luajtur për Partizanin, ndërsa është transferuar te Perak FC në Malajzi. Pozicion befasues mban Franc Veliu i Flamurtarit, i cili ndiqet nga 8.900 njerëz, duke rivalizuar me ish­kapitenin e Skënderbeut, Bledi Shkëmbi, i cili ka 7300 ndjekës.

Në këtë listë përfshihen dhe Edon Hasani, Gledi Mici, Sabien Lilaj, Endri Vrapi dhe shumë të tjerë që vijnë poshtë tyre.

futbollisti_1.jpg

futbollisti2.jpg

futbollisti3.jpg

futbollisti4.jpg

futbollisti_5.jpg

 

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030119895935059
array(1) { ["section"]=> string(91) "ja-kush-eshte-futbollisti-me-i-kerkuar-i-superliges-79-mije-njerez-te-cmendur-pas-tij-49798" }