Ja kush është gjyqtarja që i uli dënimin Mjacajt në Apel. E dekoruar nga Presidenti Nishani

Publikuar tek: aktualitet, më 15:00 06-07-2015 Ja kush është gjyqtarja që i uli dënimin Mjacajt në Apel. E dekoruar nga Presidenti Nishani Marina Rraboshta, e katërta (majtas)

Marina Reaboshta është emri i Gjyqtares që i uli dënimin 20 vjeçarit Sokol Mjacaj, autorit të vrasjes së një fëmije 13 vjeçar 5 vite më parë, dhe vrasjes së dy turistëve çekë 2 ditë më parë.

Ishte pikërisht Maina Rraboshta ajo që kryesonte trupën e gjyqtarëve në vitin 2010 duke i ulur dënimin 20 vjeçarit nga 10 vite burg në vetëm 4 vite burg.

Gjyqtarja është dekoruar edhe nga Presidenti Nishani me motivacionin :” Në vlerësim të veprimtarisë të spikatur kundër diktaturës dhe shtypjes, si dhe sakrificave të pamohueshme në shërbim të përhapjes së vlerave të lirisë dhe demokracisë”.

Rraboshta mori Dekoratën e Artë të Shqiponjës nga Presidenti Nishani.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qëlloi me grusht rektorin, Cakrani: Denoncuam abuzimet e rektorit, tentoi të heqë bashkëshorten time nga puna
Tërmet 4.1 ballë në Mal të Zi, lëkundje edhe në veri të Shqipërisë »
Article Logic
Execution time: 0.012617111206055
array(1) { ["section"]=> string(96) "ja-kush-eshte-gjyqtarja-qe-i-uli-denimin-mjacajt-ne-apel-e-dekoruar-nga-presidenti-nishani-15455" }