Ja kush është kreu i nazistëve të “Agimit të Artë” për Sarandën dhe Delvinën (Foto)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:13 06-02-2018 Ja kush është kreu i nazistëve të “Agimit të Artë” për Sarandën dhe Delvinën (Foto)

Disa vite më parë në mediet greke dhe shqiptare u botuan disa foto të njerëzve me maska, nazistë grek që shpërndanin broshura antishqiptare në Sarandë.

Pas kaq vitesh është zbulua fytyra e vërtetë e shefit të Agimit të Artë për Sarandën dhe Delvinën i cili është një minoritar grek që jeton në një fshat të Sarandës. Ai quhet Leonidhas Kazelis i martuar me një shqiptare nga Delvina. Fotot i ka publikuar portali “newstart”.

Në një foto shihet Leonidha Kazali në monumentin e Mitropolitit të Konicës Sebastianos, një klerik ortodoks grek i tërbuar, antishqiptar që ka themeluar disa organizata terroriste greke si MAVI, PASIVA dhe SFEVA.

Në foton tjetër ai shihet në shtëpinë e tij në Shqipëri me flamurin e partisë naziste Agimi i Artë. Në foton e tretë Leonidha Kazeli ka dalë me Robert Haidin nga Lukova, shefi i partisë naziste për Himarën, një figurë e njohur tashmë antishqiptare publike.

wefwg3w4g34g4g.jpg

wer2wegfw344g.jpg

f3g34gsdf4.jpg

fegqwerg34gt43gf.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shfaqet për herë të parë pas daljes nga burgu biznesmeni OREST SOTA (FOTO NË BRENDËSI)
37 vjet nga tragjedia e Fekenit, mes viktimave vëllai i Myslym Pashës (DEDIKIMI PREKËS I KOLONELIT) »
Article Logic
Execution time: 0.012151002883911
array(1) { ["section"]=> string(86) "ja-kush-eshte-kreu-i-nazisteve-te-agimit-te-arte-per-saranden-dhe-delvinen-foto-109350" }