Ja kush është motra 28-vjeçare e Kim Jong Un që u bë anëtare e Byrosë Politike (Foto)

Publikuar tek: bota, më 16:45 08-10-2017 Ja kush është motra 28-vjeçare e Kim Jong Un që u bë anëtare e Byrosë Politike (Foto)

Gjatë një fjalimi në një takim me anëtarë të Partisë së Punës, diktatori koreanoverior, Kim Jong Un njoftoi për promovimin e motrës së tij të vogël.

33-vjeçari i tha Komitetit Qendror të Partisë se Kim Yo Jong, motra e tij 28-vjeçare do të bëhet anëtare alternative e Byrosë Politike, organi më i lartë vendimmarrës i vendit, ku Kim Jong Un është president.

Ekspertët e quajnë këtë lëvizje si një "konsolidim të mëtejshëm të fuqisë së familjes Kim".

Kim Jong Un tha gjithashtu se projekti bërthamor i vendit të tij është i rëndësishëm për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në rajon, ndërsa shtoi se vendi i tij ka njohur rritje ekonomike pavarësisht sanksioneve.

sdgfewrgwerh4h4h.jpg

dfgergh3e4h4h.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vladimir Putin ka ditëlindjen, por e feston mes protestave, arrestohen 250 persona
Policia e konfirmon: Pedagogu shqiptar i arrestuar në Malajzi për terrorizëm (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.011436223983765
array(1) { ["section"]=> string(89) "ja-kush-eshte-motra-28-vjecare-e-kim-jong-un-qe-u-be-anetare-e-byrose-politike-foto-95175" }