Ja kush janë 15 finalistët e festivalit në RTSH (LISTA ME EMRA)

Publikuar tek: kulture-art, më 12:55 23-12-2017 Ja kush janë 15 finalistët e festivalit në RTSH (LISTA ME EMRA)

Kjo është lista e finalistëve të Festivalit të 56-të shpallur nga juria në orët e para të mëngjesit.

Kështu, magjinë e finales do e prekin:

Artemisa Mithi me këngën “E dua botën”, Bojken Lako me këngën “Sytë e shpirtit”, Denisa Gjezo me këngën “Zemër ku je”, Elton Dedën me këngën “Fjalët”, Eugen Bushpepa me “Mall”, Inis Neziri me “Piedestal”, “I njëjti qiell” intepretuar nga Manjola Nallbani, “Tjetër Jetë”, grupi Na dhe Festina Mejzini, “Ngrije Zërin” Orgesa Zaimi, “Ekziston” nga Redon Makashi, “Ra një Yll” kënduar nga Rezart Smaja dhe Luiz Ejlli, “Orë e ndalun” nga Tiri Gjoci dhe “E Pamundur” kënduar nga Voltan Prodani.

Bie në fakti sy që vëllezërit korçarë nuk kanë mundur të kalojnë në finalen e Festivalit.

Fituesi, siç e do tradita do përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision.

fina.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075249671936035
array(1) { ["section"]=> string(68) "ja-kush-jane-15-finalistet-e-festivalit-ne-rtsh-lista-me-emra-104123" }