Ja kush janë dy adoleshëntët kushërinj lezhianë që u arrestuan nga policia për transport droge

Publikuar tek: aktualitet, më 09:42 15-01-2017 Ja kush janë dy adoleshëntët kushërinj lezhianë që u arrestuan nga policia për transport droge Xhulio Perleka (majtas) dhe Aldo Perleka (djathtas) qe u arrestuan diten e djeshme nga policia me 8.5 kg kanabis

Aldo dhe Xhulio Përleka, dy të rinjtë lezhianë që u aksidentuan ditën e djeshme dhe u arrestuan nga policia gjatë operacionit “GOLD RUSH” janë dy kushërinj, 22 dhe 23 vjeçar, ende jo në moshë për t’u marrë me trafikimin e lëndëve narkotike.

Por, pavarësisht rrethanave sesi kanë hyrë në transportin e lëndës narkotike, pistë që do të zbardhet nga policia, nga profili i tyre në rrjetin social facebook, duket se kanë një jetë të qetë, jo luksoze, dhe aspak pasionant për gjëra të shtrenjta, raporton newsbomb.al.

Kanë rrethin e tyre shoqëror dhe duken më shumë si adoleshentë të apasionuar për të qëndruar me miqtë e shokët e tyre të moshës, ndoshta dhe të shkollës.

Policia e Shkodrës njoftoi ditën e sotme në mëngjes se tre shtetas, Aldo e Xhulio Përleka, si dhe Bertjan Pepkola 24 vjeç u ndaluan në flagrancë pasi në benzin e tyre që u aksidentua, u gjet një sasi lënde narkotike, e tipit kanabis sativa, 8.5 kilogramë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Parashikimi i motit për ditën e sotme, ulen sërish temperaturat
Rreh keq nënën dhe i shkakton dëmtime në kokë, 62 vjeçarja niset me urgjencë drejt spitalit »
Article Logic
Execution time: 0.010071039199829
array(1) { ["section"]=> string(100) "ja-kush-jane-dy-adoleshentet-kusherinj-lezhiane-qe-u-arrestuan-nga-policia-per-transport-droge-65555" }