Ja kush janë përballjet më interesante të Europa League

Publikuar tek: sport, më 15:22 28-08-2015 Ja kush janë përballjet më interesante të Europa League

Në Monaco është hedhur ditën e sotme shorti i grupeve të Europa League. Në këtë kompeticion për herë të parë merr pjesë edhe një skuadër shqiptare, Skënderbeu.

Por, ndonëse emrat e mëdhenj të futbollit europian nuk mungojnë në sezonin e ri të këtij kompeticioni, shorti nuk ka rezervuar përballje të forta.

Mëgjithatë, në 12 grupet nuk mungojnë përplasjet interesante si: Liverpool-Bordeaux, Dortmund-PAOK, Basel-Fiorentina apo Tottenham-Monaco.

Një përballje interesante, veçanërisht për shqiptarët, pritet të jetë ajo mes Skënderbeut dhe rusëve të Lokomotivës së Moskës, ku sporti pritet të përfshihet edhe nga ndjenjat nacionaliste.  

Lexo edhe: Skënderbeu shmang përplasjet me Dortmund dhe Liverpool. Josa: Shorti është i fortë për ne

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023319005966187
array(1) { ["section"]=> string(61) "ja-kush-jane-perballjet-me-interesante-te-europa-league-19405" }