Ja një ndër vizatimet e Edi Ramës në Nju Jork, çka bërë mbi “rikonstruksionin e shkollës Selitë”

Publikuar tek: kulture-art, më 11:36 13-11-2016 Ja një ndër vizatimet e Edi Ramës në Nju Jork, çka bërë mbi “rikonstruksionin e shkollës Selitë” Nje nder vizatimet e Edi Rames ne Ekspoziten e Nju Jorkut

Edi Rama ditën e djeshme ka prezantuar në Nju Jork në Marian Goodman Gallery ekspozitën vetjake me punimet e tij, ekspozitë që do të qëndrojë e hapur deri në datën 23 dhjetor, sipas njoftimit të vetë galerisë, raporton newsbomb.al

Dhe nga ajo që bëhet e qartë në faqen e gallerisë, një ndër punimet e ekspozuara, është e re, ka të bëjë me vizatimet që ka bërë Rama mbi një letër të tij për punimet në shkollën e Selitës.

Në njoftimin e galerisë thuhet se veç vizatimeve të reja të Ramës, do të ketë edhe skulptura të realizuara nga vetë shefi i qeverisë shqiptare, raporton newsbomb.al

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023132801055908
array(1) { ["section"]=> string(99) "ja-nje-nder-vizatimet-e-edi-rames-ne-nju-jork-cka-bere-mbi-rikonstruksionin-e-shkolles-selite-59374" }