Ja projekti i i ri i stadiumit “Arena Kombëtare“ (FOTOT)

Publikuar tek: sport, më 11:00 21-04-2016 Ja projekti i i ri i stadiumit “Arena Kombëtare“ (FOTOT)

Ky është projekti i ri i stadiumit  kombëtar “Arena Kombëtare” prezantuar sot nga kryeministri Edi Rama.

Stadiumi i ri do ketë parking nëntokësor, vend për autobuset dhe do rrethohet nga hapësira publike. Në katet e nëndheshme do ketë edhe dyqane e  restorante ndërsa  hyrjet e stadiumit do jenë të ndara për të shmangur rradhët e gjata. Akustika do jetë e mrekullueshme, ndryshe nga Elbasan Arena. Ky stadium do të ketë 22 mijë vende me të gjitha tribunat e mbuluara.

Kryeministri Rama pohoi sot se ky stadium do ketë gjithçka që i duhet për të mirëpritur edhe zhvillimin e finaleve të Europa League pasi sipas tij,”Arena Kombëtare” do jetë ndër më të mirit në Europë.

stadiumi1.png

stadiumi2.png

stadiumi3.png

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032517910003662
array(1) { ["section"]=> string(58) "ja-projekti-i-i-ri-i-stadiumit-arena-kombetare-fotot-38253" }