Ja pse ju duhet të hiqni Facebook Messenger dhe të kaloni në Messenger Lite

Publikuar tek: bota, më 18:10 10-10-2017 Ja pse ju duhet të hiqni Facebook Messenger dhe të kaloni në Messenger Lite

Miliarda prej nesh tani përdorin Facebook Messenger por aplikacioni ka fituar ngadalë 'veçori të reja' nga aplikacioni i ri, të cilin e kemi dashur të gjithë.

Hyni në Messenger Lite fillimisht i dizajnuar si një version për vendet me lidhje më të ngadalshme, tani është në dispozicion në Britani të Madhe. Bën një seleksionim të karakteristikave që nuk doni, merr më pak të dhëna, e demton baterinë shumë më pak.

Shumë përdorues të medias sociale duket se janë në një mendim të njëjtë, duke thënë se aplikacioni i ri eshte me i lehtë për t'u përdorur por dhe me i sigurte për të dhënat e baterinë. Është gjithashtu më i shpejtë dhe më i lehtë për të lundruar.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U kap me 600 mijë paund kokainë, dënohet trafikanti shqiptar në Londër (EMRI)
E çuditshme, vajza përjashtohet nga shkolla për ngjyrën e flokëve »
Article Logic
Execution time: 0.012157201766968
array(1) { ["section"]=> string(81) "ja-pse-ju-duhet-te-hiqni-facebook-messenger-dhe-te-kaloni-ne-messenger-lite-95415" }