Ja pse trafikantët e drogës duan një telefon si ky

Publikuar tek: bota, më 13:12 01-05-2015 Ja pse trafikantët e drogës duan një telefon si ky

Telefoni klasik “Nokia” 8210 i viteve ’90 duket se po rikthehet sërish si telefoni i preferuar i trafikantëve të drogës.

Arsyet pse trafikantëve u nevojitet një telefon i vjetër, është se ky model i vitit 1999, nuk është i pajisur me “Wi-fi”, “GPS” apo Bluetooth, çka e bën më të vështirë për t’u gjurmuar.

Policia është e aftë të mbledhë më shumë informacion nga “smartfonët” për shkak të gjurmëve teknike që ata lënë pas. Një shpërndarës droge i njohur me pseudonimin “K2” shpjegon se:

“Këta telefona janë më të besueshëm se iPhone-t. Policia përdor pajisje për të gjurmuar “Wifi” dhe “Bluetooth”. Të gjithë trafikantët e duan një telefon të tillë, edhe për shkak se është shumë i vogël dhe mban shumë bateri.”

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01058292388916
array(1) { ["section"]=> string(56) "ja-pse-trafikantet-e-droges-duan-nje-telefon-si-ky-10150" }