Ja sa është shuma që do të përfitojnë partitë politike për vitin 2015

Publikuar tek: politike, më 18:42 03-02-2015 Ja sa është shuma që do të përfitojnë partitë politike për vitin 2015

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar gjatë ditës së sotme fondet vjetore që do të marrin partitë politike për vitin 2015. 12 parti do të përfitojnë ndihmë financiare për këtë vit dhe është PS ajo që do të marrë shumën më të madhe plotë  73.676.617 lekë.

Partia Demokratike, si partia e dytë më e madhe në vend dhe më e madhja në opozitë do të përfitojë 57.179.867, ndërsa shuma më e vogël është për Aleancën Kuq e Zi me 3.166.667 lekë.

Vendimi i marrë sot nga KQZ është miratuar me shtatë vota pro.

 

Lista e partive politike të cilat përfitojnë nga shpërndarja e fondeve:

1- Partia Socialiste e Shqipërisë - 73.676.617 lekë

2- Partia Demokratike - 57.179.867

3- Lëvizja Socialiste për Integrim - 20.575.897 lekë

4- Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet - 7.518.047 lekë

5- Partia Republikane Shqiptare - 6.632.077 lekë

6- Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut - 4.130.537 lekë

7- Partia Kristian Demokrate e Shqipërisë - 4.130.537 lekë

8- Fryma e Re Demokratike - 3.489.667 lekë

9- Partia Demokracia Sociale - 3.166.667 lekë

10- Partia Socialdemokrate - 3.166.667 lekë

11- Partia Demokristiane e Shqipërisë - 3.166.667 lekë

12- Aleanca Kuq e Zi - 3.166.667 lekë

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0097970962524414
array(1) { ["section"]=> string(74) "ja-sa-eshte-shuma-qe-do-te-perfitojne-partite-politike-per-vitin-2015-2251" }