Ja se çfarë teksti plot rimë. Deputeti demokrat i përvishet Erjon Braçes

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:04 08-04-2016 Ja se çfarë teksti plot rimë. Deputeti demokrat i përvishet Erjon Braçes Luciano Boci

Deputeti demokrat, Luçiano Boçi i ka kushtuar disa vargje kundërshtarit të tij politik, Erjon Braçes. “Cubi dhe Bubi” quhet poezia që i dedikohet Braçes, dhe ku deputeti socialist thumbohet për disa nga sjelljet e tij.

Tensioni mes Braçes dhe kampit demokrat vazhdon të jetë i lartë që pas seancës plenare të djeshme, ku u rrezikua edhe përplasja fizike.

Postimi i Luçiano Boçit:

Cubi dhe Bubi

Që parlamenti ynë ka shumë "cuba" rruge, nuk besoj se përbën ndonjë lajm!

Por ama ka dhe buba që bëjnë si cuba.

Ky duket që është lajm...!!!

Dhe bubi që bën si cubi është figura më e neveritshme e tij!

Bubi është modeli më i pështirë i njeriut që nuk është vetvetja!

Është simboli i një pushteti të dalë boje e karakteri!

Ulëret e bërtet që zëri i hollë të bëjë sa më shumë njollë!!

Shan e përshan dynjanë me fjalë që ndezin kasabanë dhe vetë lëpin në njëqind sahanë!

Bën në pod si luan dhe kur del në shesh s'ja mban!

Bën di gango për të fshehur faktin që është thjesht lango!

Në fund:

Pi bir me kriklla e ha turp me bukë e më pas lan duart.... me sarinë!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009019136428833
array(1) { ["section"]=> string(77) "ja-se-cfare-teksti-plot-rime-deputeti-demokrat-i-pervishet-erjon-braces-37178" }