Ja se si i mbron shqiponja vezët nga dëbora (Foto/Video)

Publikuar tek: bota, më 16:47 05-03-2015 Ja se si i mbron shqiponja vezët nga dëbora (Foto/Video)

Reshjet e dëborës kanë shkaktuar probleme në shumë shtete të Amerikës, por jo vetëm te njerëzit. Siç mund të shihet në foto, një shqiponjë e bardhë është duke ngrohur vezët e saj në fole, pavarësisht dëborës që e ka mbuluar krejtësisht.

Në SHBA ka një sensibilizim shumë të madh për mbrojtjen e botës së egër e në veçanti shqiponjave të bardha që janë simbo i këtij shteti.

Ato monitorohen me kamera “live” të vendosura pranë pemëve ku kanë ndërtuar foletë e tyre.

Kjo shqiponjë e bardhë në Hanover të Pennsylvania,  e cila ngroh vezët e saj, mund të shihet “live” duke klikuar këtu.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020281076431274
array(1) { ["section"]=> string(59) "ja-se-si-i-mbron-shqiponja-vezet-nga-debora-foto-video-5053" }