Ja se si ISIS po shkatërron atrefaktet e lashta në muzeun e Mosulit (Foto/Video)

Publikuar tek: bota, më 18:24 26-02-2015

Shteti Islamik (ISIS) ka publikuar një video që tregon militantët teksa shkatërrojnë artefaktet e lashta me vare dhe kazma, në një muze në Mosul.

Militantët e ISIS duken në video gjatë shkatërrimit të statujave që datojnë nga koha e perandorisë asiriane, duke i rrëzuar ato në tokë e duke i thyer me vare. Pamjet shokuese i tregojnë ata të shkatërrojnë çdo artefakt antik, përfshrë edhe një statujë demi me krahë që daton nga shekulli i 9-të p.e.s.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020730018615723
array(1) { ["section"]=> string(83) "ja-se-si-isis-po-shkaterron-atrefaktet-e-lashta-ne-muzeun-e-mosulit-foto-video-4515" }