Ja si bëhen klikimet, shikimet dhe komentet false në këtë “fabrikë” kineze me 10 mijë telefona (Video)

Publikuar tek: bota, më 14:31 14-05-2017 Ja si bëhen klikimet, shikimet dhe komentet false në këtë “fabrikë” kineze me 10 mijë telefona (Video)

Një person ka arritur të hyjë dhe të filmojë brenda një “fabrike klikimesh” kineze, që shërben jo më shumë se çfarë thotë emri, fabrikimin e klikimeve.

Rreth 10 mijë telefona iPhone dhe modele të tjera duken të rreshtuara në rafte, të vendosura në karikim dhe të lidhura në një sistem paralel me dy kompjutera.

Funksioni i tyre është i thjeshtë, kompani, këngëtarë, produkte dhe kushdo që është i interesuar, përmes një pagese, mund të sigurojë rreth 10 mijë klikime false, vlerësime pozitive në një produkt apo shërbim, shikime false në Youtube, madje edhe komente false.

ert4rt4yujujkk.jpg

Shumë kompani janë të gatshme të paguajnë mijëra dollarë për të përfituar nga ky shërbim. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SHBA i shet armë Arabisë Saudite, tregtia me shifra marramendëse
Shpërthen në lot pasi idhulli i tij përfundon garën, vogëlushi “shpërblehet” siç nuk ja kishte marrë mendja »
Article Logic
Execution time: 0.0140700340271
array(1) { ["section"]=> string(103) "ja-si-behen-klikimet-shikimet-dhe-komentet-false-ne-kete-fabrike-kineze-me-10-mije-telefona-video-78605" }